Villa Rose Garden Apart
Villa Rose Garden Apart är beläget i utkanten av Alanya. Det trevliga poolområdet är den naturliga samlingspunkten och består av vuxen- och barnpool (öppna april-november), vattenrutschkanor (vissa öppettider), poolbar, solstolar och parasoll. Hotellet har även en bar och en à la carte-restaurang. Några kvällar i veckan under högsäsong anordnar hotellet kvällsunderhållning. Hamam och behandlingar erbjuds mot kostnad.
Lägenheter
Tvårumslägenheter bestående av ett sovrum med två separata bäddar och kombinerat pentry/vardagsrum med bäddsoffa. Samtliga lägenheter har klinkergolv, telefon och tv. Enkel köksutrustning med kokplatta, vattenkokare och litet kylskåp. Luftkonditionering i sovrum och kassafack (mot avgift). Något slitna badrum med wc och dusch.
Lägenhetstyper
- Tvårumslägenhet för 2 + 2 extrabäddar
Övrigt
Stads- och turistområde med genomfartstrafik, närliggande moské och musik från omgivningen kan uppfattas som störande. Byggt 1997, tillbyggt 2003 och renoverat 2009. Totalt 54 lägenheter på två byggnader. WiFi i receptionen (mot avgift). Gratis badbuss till och från den berömda Kleopatrastranden, på badbussen tar man betalt för avgiften på solstolarna. Lokalt centrum: 250 m, Alanya centrum: 1,8 km. Hotellet accepterar följande kreditkort: Visa, Mastercard, Eurocard och American Express.
Fakta
Karta
Avgångar & priser
Det fanns inget som matchade sökkriterierna!